Metroid Dread

Metroid-Dread_free_key_code_download_eshop.

Metroid Dread Nintendo Switch INFO: 

Bashkohuni me gjahtarin e dhuratave ndërgalaktike Samus Aran në historinë e saj të parë të re 2D Metroid™ në 19 vjet. Historia e Samus vazhdon pas ngjarjeve të lojës Metroid™ Fusion kur ajo zbret në planetin ZDR për të hetuar një transmetim misterioz të dërguar në Federatën Galaktike. Planeti i largët është pushtuar nga forma të egra të jetës aliene dhe kërcënime rrëqethëse mekanike. Samus është më e shkathët dhe e aftë se kurrë, por a mund ta kapërcejë kërcënimin çnjerëzor që ndjek thellësitë e ZDR?
Përballuni me robotët e paepur EMMI
Dikur makineritë kërkimore për nxjerrjen e ADN-së, EMMI mbresëlënëse tani po gjuan Samusin. Tensionet janë të larta pasi ju shmangni këto EMMI për të shmangur një vdekje mizore ndërsa gjeni një mënyrë për t'i rrëzuar ato. Zbuloni se çfarë i ktheu këto mrekulli robotike në fatkeqësinë e ZDR dhe shpëtoni me jetën tuaj.
Ndjeni fuqinë e Samusit të rritet ndërsa fitoni manovra dhe aftësi
Përvetësoni aftësi të reja dhe të njohura ndërsa përshkoni mjediset e shumta të kësaj bote të rrezikshme. Parkour mbi pengesat, rrëshqitni nëpër hapësira të ngushta, kundërshtoni armiqtë dhe luftoni në rrugën tuaj nëpër planet. Kthehuni në zona dhe përdorni aftësitë tuaja të reja për të gjetur përmirësime, shtigje alternative dhe një rrugë përpara. Eksploroni hartën e përhapur, shmangni dhe shkatërroni robotët EMMI dhe kapërceni tmerrin që mundon ZDR.Metroid Dread është një kthim triumfues si për Samus Aran, ashtu edhe për zhvilluesin MercurySteam. Kjo është një hyrje super e shkëlqyeshme, jashtëzakonisht argëtuese dhe e dizajnuar në mënyrë të shkëlqyer në ekskluzivitetin e Metroid që luan më mirë se çdo gjë që kemi parë nga seria deri më tani. Me një mori aftësish të reja fantastike, seksione të fshehta super të tensionuara dhe të këndshme, shumë luftime të mëdha të shefave dhe një histori që fansat do ta shijojnë patjetër, ne nuk mund ta shohim vërtet se si kjo mund të kishte qenë më e mirë. Loja më e mirë Metroid ndonjëherë? Kjo mund behu ai.. burimi 

Pamja e ekranit Metroid Dread Nintendo Switch:

Metroid Dread: uebsajti zyrtar (anglisht) dhe më shumë pamje + pamje nga ekrani - Perfectly Nintendo

5 gjërat që ndoshta nuk i dinit për Metroid Dread

Metroid Dread: Si të Kundërshtosh Armiqtë - Prek, Prek, Luaj

Metroid Dread: Edition Special - Nintendo - Zyra e faqes

Lojë e Metroid Dread Nintendo Switch:

 lloji i lojës  : Kodi Nintendo Switch – KODI DIGJITAL ONLINE-

Pajisja: Nintendo Switch

 Versioni i lojës: SHBA

Rezultati i kësaj loje: 18.5/20

Shkarkoni falas kodin e lojës Metroid Dread Nintendo Switch:

Lini një koment

sqAlbanian